ONLİNE BİLDİRİ SUNUMLAR

SADAB 8. Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Davranış Bilimleri Sempozyumu (22-24 Nisan 2021, Tuzla-Bosna-Hersek) Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak düzenlenecektir.

Sempozyuma başvuru yapmak için bildiri özetinizi  sadabsempozyum@gmail.com e-mail adresinden veya web sayfamızdaki bildiri gönder formu üzerinden gönderebilirsiniz.

Katılımcılarımız bildirilerini zoom programı üzerinden online olarak sunabilecektir. Bildiri sahipleri belirlenen sempozyum oturum saatinde zoom üzerinden kendilerine gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile bağlanacaktır.

Online bildiri sunumlar hakkında bilgi 

Üç çeşit online bildiri sunma kategorimiz bulunmaktadır.

1-Online sözlü bildiri sunumu: Katılımcı zoom üzerinden sunumunu canlı olarak sunacaktır. Katılımcılarımız kendi bilgisayarındaki power point vb. sunumlarını ekran paylaşımı yaparak anlatabilirler. 

2-Online video bildiri sunumu: Bağlantı problemi olan katılımcılarımız video bildiri kaydı göndermektedir. Bu video bildiriler, oturum saatinde zoom üzerinden katılımcılarımıza online olarak sunulmaktadır. Bildiri sahibinin tekrar zoom üzerinden canlı bağlantı yapıp sunum yapmasına gerek kalmamaktadır. Oturum başkanı videosunu yönetecektir.

Video bildiri gönderen kişiler isterlerse oturum saatinde kongreye bağlanabilir, kendi sunumlarını dinleyebilir, bildirileri hakkında sorular varsa cevap verebilir. Diğer bildirilerle ilgili katkı sunabilir.

Ayrıca, dışarıdan herkes link üzerinden bağlanıp bildirileri dinleyebilir, soru sorabilir, katkı sağlayabilir.

3-Online poster bildiri: Katılımcı hazırladıkları poster sunumlarını zoom üzerinden ekran paylaşımı yaparak anlatacaktır.

ZOOM Programı hakkında bilgi

  • Online bildiri sunumları ZOOM üzerinden bağlantı yapılarak gerçekleştirilecektir.
  • Bilgisayar veya cep telefonunuza ücretsiz zoom programını indirip kurmanız gerekir.
  • Her bildiri sunumu 10 dakika olacaktır.
  • Her oturuma bağlanmak için link adresi, kullanıcı adı ve şifre kongre programına yazılacaktır.
  • Her oturumun link adresi, kullanıcı adı ve şifresi birbirinden farklı olacaktır. Her oturumun linki programda belirtilen saatte aktif olacaktır.
  • Sempozyum katılımcıları ve dinleyiciler istedikleri oturuma online olarak bağlanabilecektir. Online sunum yapmak isteyen veya dinleyici olarak sempozyuma katılan katılımcılarımızın bilgisayar veya cep telefonlarına ücretsiz zoom programını kurmaları yeterli olacaktır.
  • Zoom programı üzerinden online bağlantı sorunu yaşayan katılımcılarımız, sempozyuma daha önce kaydettikleri 10 dakikalık video bildiri kayıtları ile katılabilirler. Sempozyuma gönderilen video bildiriler, kongre oturum saatinde oturum başkanı tarafından katılımcılara online olarak sunuma açılacaktır. Video sunumlar, oturum başkanı tarafından yönetilecektir. 
  • Sempozyum katılım sertifikaları bildiri yazarlarına digital olarak e-mail olarak gönderilecektir. Belgelerin asıllarını talep eden katılımcılarımıza sertifikaları kargo ile gönderilecektir.
  • Bildiri sunumu ve diğer konularla ilgili sorularınız varsa sadabsempozyum@gmail.com e-mail adresine yazabilirsiniz.